Peja-Tirana, rezultat i thellë – Lajmi.net
Peja-Tirana, rezultat i thellë
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:49, 25 January 2017
Në takimin e luajtur sonte në “Karagaç”, skuadra e Pejës ka fituar bindshëm ndaj skuadrës së Tiranës, me rezultatin përfundimtar të ndeshjes që në fund shënoi 96-72.

Pejanët ishin dominues që nga fllimi i takimit. Pjesa e parë u mbyll me epërsi 15 pikëshe të Pejës, e kështu vazhdoi edhe pjesa e mbetur e takimit, me Tiranën që nuk u tregua rivale e denjë për pejanët në asnjë moment.

Kjo fitore bën që Peja të kalojë në fazën e dytë të Ligës Ballkanike si lidere e Grupit B, ndërsa për më tepër, Peja është e vetmja skuadër shqiptare që e ka kaluar fazën e parë të grupeve.

Prishtina, Trepça, Bashkimi dhe Tirana nuk kanë arritur ta kalojnë këtë fazë.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO