Peja-Kumanova, kush e ka pritur këtë rezultat? – Lajmi.net
Peja-Kumanova, kush e ka pritur këtë rezultat?
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 21:22, 22 March 2017
Peja ka mposhtur Kumanovën në gjysmëfinalen e parë.

Pejanët kanë fituar në “Karagaçi” me rezultat të ngushtë, 83:79.

Më i miri në këtë fitore ishte slloveni Robert Abramovic, që shënoi 22 pikë, prej tyre 4 treshe, derisa Alban Veseli luajti me double-double prej 14 pikëve e 12 kërcimeve.

Në anën tjetër, organizatori amerikan i Kumanovës, Yonel Brown e kishte natën e tij, duke shkëlqyer me 33 pikë të shënuara.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

Fjalët kyçe: KB Peja

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball