“PDK-ja ofron alternativën më të mirë politike për Kosovën” – Lajmi.net
“PDK-ja ofron alternativën më të mirë politike për Kosovën”
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 9:00, 20 March 2017
Ish-këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Adri Nurellari, në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ka folur për arsyen e largimit të tij nga Presidenca e Kosovës dhe për vendimin që ka marrë që tash e tutje të jetë pjesë aktive e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK)

Ai ka thënë se PDK-ja ofron alternativën më të mirë politike për Kosovën. Nurellari, i cili javën e kaluar është bërë shtetas i Kosovës, është shprehur i kënaqur me bashkëpunimin e deritashëm ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës.

Ai ka bërë me dije se ky bashkëpunim është duke ndikuar pozitivisht tek shqiptarët në Maqedoni, Mal të Zi dhe Luginë të Preshevës. Në këtë intervistë Nurellari ka folur edhe për koalicionin qeverisës PDK – LDK, për të cilin thotë se nuk është një “martesë me dashuri” por një partneritet për hir të proceseve të rëndësishme të mëdha që ka Kosova. Po ashtu, ai ka folur edhe për formimin e ushtrisë, për demarkacionin me Malin e Zi dhe për idenë për zgjedhje të parakohshme.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool