Patëllxhani të ndihmon të humbësh peshë – Lajmi.net
Patëllxhani të ndihmon të humbësh peshë
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 9:31, 31 May 2018
Për të rënë në peshë ekzistojnë mjaft strategji dhe këshilla që i gjejmë në internet, në konsultime me specialistë apo duke iu referuar teorive të kaluara nga brezi në brez. Sigurisht që do të gjeni disa të dhëna për sa i përket patëllxhanit.

Kjo perime ka përdorim të zakonshëm në gastronomi, e sallata, por jo të gjithë i njohin vetitë e tij të shkëlqyera për të rënë në peshë. Kjo pasi ka pak yndyrna dhe një sasi të madhe uji.

Receta e ujit të patëllxhanit, dy gota uthull molle, një lugë të vogël sodë, një patëllxhan, lëng limoni dhe një litër ujë. E lani dhe dezinfektoni patëllxhanin me sodën dhe uthullën e mollës, e më pas priteni në kuba e hidhini në një enë, shtoni ujin dhe lëngun e limonit dhe përziejeni me lugë.

Patëllxhani në dietë është mjaft i mirë, në mëngjes mund ta përdorni ujin e patëllxhanit me tërshërë, në drekë sërish një gotë ujë patëllxhani para se të hani dhe të njëjtën gjë dhe në darkë.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO