Pasi të shihni këtë foto, nuk do ti besoni më vetes – Lajmi.net
Pasi të shihni këtë foto, nuk do ti besoni më vetes
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 1:21, 14 September 2017
Iluzionet optike janë të mahnitshme. Ato mashtrojnë trurin tuaj dhe shtrembërojnë të vërtetën.

ërderisa iluzionet optike sfidojnë trurin tuaj, ato shpesh nuk kanë ndonjë shpjegim logjik.

Më poshtë mund ta shihni një iluzion optik interesant, i cili zhduket nëse e shikoni në mes dhe pa i kapsitur sytë.

Shikojeni atë:

Nëse fokusoheni në fotografi pa i lëvizur sytë ose kapsitur ata, ajo do të zhduket – nëse e shikoni në desktop efekti është edhe më i madh.

fff

Fjalët kyçe: Iluzion optik

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play 8 Ball Pool