Pas uraganit Irma, ku është ‘zhdukur’ oqeani? (Video) – Lajmi.net
Pas uraganit Irma, ku është ‘zhdukur’ oqeani? (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 15:41, 10 September 2017
Shumë rrjete sociale në Nassau dhe Bahame kanë raportuar se oqeani është zhdukur.

 

Uji lëviz drejt presionit të ulët, njejtë sikurse ajri. Në thelb, vëllimi i ujit u zhvendos me stuhi. Ndoshta edhe batica e ulët dhe hëna e plotë kanë ndikuar, transmeton lajmi.net

Zhvendosja e ujit gjatë uraganeve shkakton përmbytje dhe pas uraganeve ndodh e kundërta.

Është ujë shumë i cekët në Bahame, kështu që çdo lloj zhvendosje është e dukshme.

Shikoni më poshtë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO