Pas një viti me kujtesë të humbur, befason të bijën… (Video) – Lajmi.net
Pas një viti me kujtesë të humbur, befason të bijën… (Video)
Autori: Lajmi.net FamiljaFunKurioziteteLifestyle 17:19, 25 February 2017
Nëse s'do të qeshni nga kjo video, atëherë do të qani...

Pas një viti me sëmundjen alzheimer, ky plak ka arritur të kujtojë emrin e vajzës së tij, shkruan lajmi‌.net

Nëna dhe e bija vendosën që të shtyjnë plakun më tej kujtimeve, dhe u befasuan nga ajo që ndodhi.

Pasi që gruaja i tregoi burrit të saj se vajza që qëndronte pranë tij ishte e bija, atëherë ai e përshëndeti atë “përshëndetje bijë.”

Më pas, ai e tha emrin e vajzës dhe përveç kësaj, pas kaq kohe arriti t’i shprehë dashurinë duke i thënë “të dua.”

Pas emrit të së bijës, gruaja kërkoi që t’ia përmend edhe emrin e saj, mirëpo plaku në këtë rast kujtoi diçka tjetër. Ai vazhdoi me shakatë e tij, të cilat i kishte pasur gjithnjë, në çdo situatë.

Kjo i bëri të qeshnin nënë e bijë dhe t’i gëzoheshin pa masë rikthimit të plakut në gjendjen e mëparshme.

Shikoni videon për më shumë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Befasi, e bija, nje vit alzheimer

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble
  • Play Stealth Sniper