Pas 36 viteve pa shtëpi, familja nga Vushtrria bëhet me kulm mbi kokë (Video) – Lajmi.net
Pas 36 viteve pa shtëpi, familja nga Vushtrria bëhet me kulm mbi kokë (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 22:55, 14 July 2017
Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, në bazë të kontributeve të njerëzve vullnetmirë, ka arritur t’i grumbullojë paratë për ta bërë me kulm mbi kokë një familje nga Vushtrria.

Drejtor i kësaj shoqate, Halil Kastrati, duke shprehur gëzimin e tij për këtë akt, ka sqaruar në profilin e tij në Facebook se pas 36 viteve, dukje jetuar nga një derë në tjetrën, familja gjashtë-anëtarëshe është bërë më banesë të re.

“Banesa ka kushtuar 28 mijë dhe është e mobiluar komplet. Familja e gëzoftë banesën e re, e juve bamirës, ju gëzoftë Zoti në familjet e juaja”, ka shkruar Kastrati.

Fjalët kyçe: bamirësi, Vushtrri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bubble Trouble
  • Play Rock Wheels