Pas 20 vjetësh rikthehet loja e Super Nintendo-s (Foto) – Lajmi.net
Pas 20 vjetësh rikthehet loja e Super Nintendo-s (Foto)
Autori: Lajmi.net Teknologji 10:44, 16 May 2017
Besojeni ose jo, por po vjen loja e re e Super Nintendo/Famicom, e cili debutimin e parë e kishte në vitin 1997.

Loja në fjalë është e quajtur Kaizo Choujin Shubibinman Zero, dhe ky lajm është vëmendja më e madhe që ajo ka marrë ndonjëherë, raporton TechSot.al.

‘Zero’ ishte e fundit në seritë Kaizou Choujin Shubibinman, e liruar për Super Famicom që ishte versioni japonez i Super Nintendo.

Tani kjo lojë po vjen prapë, pasi Nintendo ndaloi së prodhuari në vitin 2003.

Kaizoi Choijin Shubibnman Zero do të vjen fillimisht në muajin qershor për tregun japonez, e cila pritet të kushtojë rreth 60 dollarë.

0 hqdefault kaizou_choujin_shubibinman_zero

Fjalët kyçe: Loja, Nintendo, super

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy