Parlamenti Evropian nderon gazetaren malteze, e vrarë në një atentat – Lajmi.net
Parlamenti Evropian nderon gazetaren malteze, e vrarë në një atentat
Autori: Lajmi.net BotaLajme 7:46, 15 November 2017
Parlamentin Evropian në Strasburg u pagëzua me emrin e Daphne Caruana Galizia, në nderim të gazetares dhe blogeres malteze e cila mbeti e vrarë në një atentat më 16 tetor.

“Çdo herë që do të mbahet një konferencë shtypi në këtë sallë, ata që do të dëgjojnë dhe që do të marrin fjalën do të sjellin ndërmend që kjo sallë nënkupton se nuk do të pushojmë së qeni të kujdesshëm përballë ngjarjes që u shënua në Maltë”, tha kështu presidenti i Parlamentit, Antonio Tajani, i cili mbajti një fjalim para portretit të blogeres, në prani të disa qindra gazetarëve dhe deputetëve, dhe familjes së gazetares.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO