Parashikuesja e ndeshjeve të “Rusi 2018”, një mace e shurdhër – Lajmi.net
Parashikuesja e ndeshjeve të “Rusi 2018”, një mace e shurdhër
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 12:56, 14 March 2018
Achilles, që është edhe emri i maces, do t’i parashikojë fituesit duke zgjedhur një nga dy enët me ushqim, që do të jenë të shënuara me ngjyrat përkatëse të çdo skuadre në një ndeshje.

Rusia ka zgjedhur një mace të shurdhër, si parashikuese të fitueseve të ndeshjeve gjatë Botërorit, që do të zhvillohet këtë verë.

Vendi organizator, duke parë famën që fitoi Oktapodi Paul, i cili gjatë Botërorit të 2010-ës arriti të parashikonte saktë një numër të konsiderueshëm ndeshjesh, mendoi të vazhdonte këtë traditë, por kësaj radhe duke ndryshuar parashikuesin.

Achilles, që është edhe emri i maces, do t’i parashikojë fituesit duke zgjedhur një nga dy enët me ushqim, që do të jenë të shënuara me ngjyrat përkatëse të çdo skuadre në një ndeshje.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO