Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme – Lajmi.net
Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 14:52, 13 August 2017
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë parashikimin e motit për pesë ditët në vijim.

Temperaturat minimale parashihet të jenë nga 13 deri në 16 gradë Celsius, kurse ato maksimale nga 26 deri në 32 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët . Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen mesatareve të viteve tjera. Minimalet do të regjistrohen nga 13-16 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-32 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të jetë konstante në vlerat e normales me tendencë  të uljes në pjesën e dytë të javës. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin IHMK. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO