Parashikimet e Nostradamusit për 2017 janë të vërteta në një mënyrë të frikshme – Lajmi.net
Parashikimet e Nostradamusit për 2017 janë të vërteta në një mënyrë të frikshme
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 16:17, 10 August 2017
Nostradamusi mbetet një prej parashikuesve më të saktë që ka parë bota. Shumë prej parashikimeve të tij kanë rezultuar të vërteta në mënyrë të frikshme.

Si për çdo vit, ai ka dhënë parashikimin e tij edhe për vitin 2017, nga ku 4 prej tyre rezultojnë të vërteta në mënyrë befasuese, transmeton Opinion.al.

Ne i kemi paraqitur këto parashikime më poshtë, dhe ju mbetet juve në dorë të gjykoni vërtetësinë e tyre.

  • Nostradamusi ka parashikuar që në vitin 2017 do të nisë “Lufta e tretë botërore”, nga ku njerëzimi do të njohë Antikrishtin e tretë. Sipas tij, Antikrishti do të jetë pjesë e një prej vendeve superfuqi, ku së bashku me vendet islamike do të sulmojë pupujt e krishterë.
  • Sipas Nostradamusit, Italia në vitin 2017, do të përjetojë një kolaps ekonomik si ansjëherë më parë. Aktualisht situata e kredive në bankat italiane, po përjeton një kaos të vërtetë.
  • Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut do të bëhen një vend i vetëm në 2017 sipas Nostradamusit. Ai ka parashikuar se diktatori i Koresë së Jugut do të rrëzohet nga pushteti me ndërhyrjen e Rusisë.
  • Kina do të jetë supërfuqia më e madhe në botë në vitin 2017. Të paktën kështu ka thënë Nostradamus. Duke parë ecurinë e ngjarjeve, dhe ngritjen ekonomike të Kinës, nuk është ccudi që deri në fund të vitit parashikimi i Nostradamusit të rezultojë i saktë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO