Parajsa e meshkujve… (Foto/Video) – Lajmi.net
Parajsa e meshkujve… (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 0:34, 1 August 2017
Për shumë meshkuj në botë, dalja për pazar është një makth i vërtetë dhe kinezët nuk bëjnë përjashtim.

Nisur nga ky fakt, një qendër tregtare e Shanghait është përpjekur t’ua bëjë sa më pak të mërzitëshme pritjen, ndërkohë që gratë shpenzojnë kohën nëpër dyqane. Ata u kanë vënë në dispozicion burrave që  presin, disa kabina me video lojra, transmeton Top Channel.

Të ashtuquajturat “man pod” u prezantuan në qershor dhe që prej atëherë, janë përdorur nga më shume se 1.000 meshkuj. Kabinën padyshim mund ta përdorë çdokush, por krijuesit e saj kishin në mend meshkujt, kur i dizenjuan.

“Pritja ndodh atëherë kur ti nuk ke dëshirë të bëhesh pjesë e diçkaje. Kur ajo del për blerje dhe unë nuk kam ndonjë sugjerim për të bërë, thjesht rri e pres. Vras kohën domethënë, është shumë e mërzitëshme”, thotë ëu Saijin, i cili është duke pritur gruan e tij në këtë qendër tregëtare.

Shpenzimet për blerje në vend shënuan një tjetër rritje me 10%, gjatë tremujorit të dytë të 2017-ës, ndaj pritet që kërkesa për kabinat në fjalë, të jetë e madhe.

Për momentin, ato gjenden vetëm në këtë qendër tregtare të Shanghait, por kompania prodhuese thotë se ka ndërmend ta zgjerojë shpërndarjen e tyre. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Lojra, Meshkujt, Parasja, Shangai

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper