Panxhari dhe 12 problemet shëndetësore që kuron – Lajmi.net
Panxhari dhe 12 problemet shëndetësore që kuron
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 1:14, 21 March 2017
Panxhari dhe lëngu i tij janë një nga mrekullitë e natyrës.

Ai është i pasur me vlera të pafundme ushqyese, me vitamina dhe minerale si zink, betainë, jod, natrium, kalcium, nitrate natyrore, etj.

Ja 12 vetitë më të mira të panxharit dhe lëngut të tij:

 • Përmirëson qarkullimin e gjakut.
 • Detoksifikon mëlçinë
 • Trajton simptomat e menopauzës.
 • Trajton çrregullimet menstruale.
 • Parandalon kancerin.
 • Ul tensionin e lartë të gjakut.
 • Ka veti anti-inflamatore, rrit sistemin imunitar.
 • Trajton kapsllëkun
 • Trajton aneminë dhe mungesën e hekurit në trup.
 • Përmirëson shëndetin e lëkurës.
 • Parandalon sëmundjet mendore dhe neurologjike.
 • Parandalon anomalitë kongjentiale. Është shumë i rekomandueshëm për gratë shtatzëna.  / Burimi: Choose Healthy Life/
Fjalët kyçe: Panxhari

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Bow Master
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play iStunt 2
 • Play Supercar Showdown