Pamje shokuese, shikoni se çfarë i bëjnë një femre kur pranohet në ushtri (Foto) – Lajmi.net
Pamje shokuese, shikoni se çfarë i bëjnë një femre kur pranohet në ushtri (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyleLoveSex 15:05, 31 July 2017
Këto imazhe shokuese tregojnë se çfarë duhet të kalojë një femër që të pranohet si pjesë e ushtrisë.

Sigurisht ky është një ritual informal, por gjithkush duhet ta kalojë.

Britanikja Rebecca Crookshank ka publikuar pamjet e asaj që iu desh të kalonte në duart e meshkujve, për t’u quajtur pjesë e forcave ajrore.

Në atë kohë 21 vjeç, Rebecca ishte e vetmja femër mes 28 rekrutëve që iu bashkuan bazës ajrore ‘Mount Alice’.

Ata luftuan në ishujt Falkland kundër argjentinasve.

Fotot janë bërë në vitin 2001, por janë publikuar tani nga ajo, për të treguar vuajtjet që kalon një femër që të bëhet pjesë e forcave të armatosura.

“Nuk do të hesht,” tha ajo.

Tashmë londinezja punon si aktore dhe aktiviste kundër abuzimeve seksuale. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO