Pamje mahnitëse nga hapësira (Foto) – Lajmi.net
Pamje mahnitëse nga hapësira (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 13:42, 19 March 2017
Këto pamje mahnitëse, tregojnë copëza të planetit tonë të fotografuara nga hapësira.

Autori i tyre është austronati francez, Thomas Pesque.

“Unë i bëra fotografitë duke përdorur ‘camera zoom’. Nuk është e lehtë të dallosh struktura të vogla me kontrast të ulët: Muri i Kinës nuk mund të shihet nga hapësira dhe nuk ka shanse që të dallohen Piramidat me sy të lirë. Por, pas një sërë përpjekjesh, i gjeta në aparatin tim fotografik”, citohet Thomas Pesque nga britanikja “Metro”.

ImageToulon në Francë

ImageRusi

ImageMali Etna, Itali

ImageAlpet europiane

ImageThe Grand Canyon, SHBA

ImageLumenj të ngrirë, Voronezh, Rusi

ImageLum në Sudan

ImagePiramidat e Gizas, Egjipt

ImageShkretëtira e Saharasë

ImageArabia Saudite

ImageNjë qytet në Rusi

ImageDeti i Vdekur, Jordan

ImageDublin, Irlandë

ImageAlpet Jugore

Image

Fjalët kyçe: foto nga hapesira

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2