Pako ushqimore e dhurata për familjet skamnore të komuniteteve RAE – Lajmi.net
Pako ushqimore e dhurata për familjet skamnore të komuniteteve RAE
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 9:54, 22 December 2016
Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka shpërndarë mbi 50 pako ushqimore  dhe mbi 100 pako dhurata me rastin e festave të fundvitit për familjet skamnore të komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptas.

Zëvendësministri i kësaj Ministrie, Qazim Rrahmani  tha se MPMS-ja është e gatshme që gjithmonë të mbështesë komunitetet pakicë në kërkesat dhe nevojat që kanë këto komunitete.

“Nuk është hera e parë dhe e fundit që po mbështesim këto komunitete.  Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka përkrahur shumë dhe në çdo kohë komunitetet pakicë, jo vetëm në aspekte humanitare e sociale, por edhe në atë të punësimit”.

Ai ka premtuar se mbështetja institucionale e komuniteteve do të vazhdojë edhe në të ardhmen./klankosova/

Fjalët kyçe: Dhurata, komunitetet rae, Ushqim

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3