Pacolli viziton shtabin kryesor të gardës kombëtare të Iowas /FOTO – Lajmi.net
Pacolli viziton shtabin kryesor të gardës kombëtare të Iowas /FOTO
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 22:21, 12 January 2018
Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe shefi i diplomacisë, Behgjet Pacolli ka vizituar Shtabin kryesor të Gardës kombëtare të Iowas.

“Në përfundim të vizitës isha në Shtabin kryesor të Gardës kombëtare të Iowës për të shprehur mirënjohjen për mbështetjen për Kosovën”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Pacolli po ashtu ka takuar edhe kryetarët e komunave që tani janë të binjakëzuara me komunat e Kosovës (Gjakova, Peja, Vushtrria dhe së shpejti edhe Prishtina).

Postimi i plotë:

Vizitën në Iowa e përfundova me një takim më kryetarët e komunave që tani janë të binjakëzuara me komunat e Kosovës (Gjakova, Peja, Vushtrria dhe së shpejti edhe Prishtina). Dua të falënderoj stafin e konsullatës së Republikës së Kosovës , Konsullin gjeneral Xhavit Gashin, diplomaten Arbrije Shabani dhe asistenten administrative Rinora Jelliqi për punën fantastike në përgatitjen dhe realizimin e kësaj vizite. Dhjetëra takime dhe vizita ishin të përgatitura në mënyrë profesionale të cilat u realizuan me sukses. Definitivisht, puna e kësaj Konsullate duhet të shërbej si shembull i mirë, si duhet ti shërbehet atdheut.

Fjalët kyçe: Iowa, Pacolli

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan