Pacolli: Rizgjedhja e Merkel në krye të Gjermanisë, ditë e jashtëzakonshme për Kosovën – Lajmi.net
Pacolli: Rizgjedhja e Merkel në krye të Gjermanisë, ditë e jashtëzakonshme për Kosovën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 15:53, 14 March 2018
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se zgjedhja e Angela Merkel edhe për një mandat si kancelare e Gjermanisë, është një lajmë i mirë.

Ai ka thënë se zgjedhja e Merkel është e rëndësishme për Evropën, Ballkanin dhe Kosovën në veçanti.

Pacolli ka thënë se Gjermania ka luajtur rol kyq për paqen dhe sigurinë në rajon

Postimi i Pacollit:

“Ashtu edhe siç pritej, sot ishte një ditë jashtëzakonisht e rëndësishme për Evropën, Ballkanin Perëndimor dhe Kosovën në veçanti.

Ri-zgjedhja zyrtare e kancelares gjermane, Angela Merkel dhe kabinetit të saj edhe për mandatin e ardhshëm qeverisës duhet të na gëzojë të gjithë.

Roli i Gjermanisë dhe lidershipi i saj si në Evropë ashtu edhe në rajonin tonë ka qenë krucial për paqen, sigurinë, zhvillimin dhe prosperitetin e qytetarëve tanë. Kancelares Merkel i dëshiroj shumë mbarësi në vazhdimin e suksesshëm të qeverisjes dhe drejtimit të shtetit tonë mik dhe partner – Gjermanisë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO