Pacolli premton rregullimin e “Soliterëve” në lagjen Ulpiana – Lajmi.net
Pacolli premton rregullimin e “Soliterëve” në lagjen Ulpiana
Autori: Lajmi.net LajmeZgjedhjet Lokale 2017 14:28, 13 October 2017
Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AKR) Selim Pacolli ka premtuar ashensorë dhe rregullim të e ndërtesave të ashtuquajtur “Soliterët” në lagjen “Ulpiana”.

Pacolli ka thënë se gjendja e këtyre ndërtesave nuk është e mirë dhe nuk është e sigurt.

Ai ka shtuar se do të jetë në përkrahje të pensionistëve të kësaj lagjeje pasi sipas tij, për shkak të mundësive të pakta në këtë lagje ata janë të detyruar që të rrinë brenda, ,raporton Ekonomia Online.

Pacolli gjithashtu ka kritikuar edhe reklamat e bizneseve. Sipas tij, do të bëhet një plan se ku do të vendosen reklamat e tyre.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bubble Trouble
  • Play World Soccer Champion