Pacienti me alzheimer i propozon martesë gruas së tij, pas 34 vitesh jete bashkë – Lajmi.net
Pacienti me alzheimer i propozon martesë gruas së tij, pas 34 vitesh jete bashkë
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 9:36, 22 January 2018
Një pacient me alzheimer i cili kishte harruar se ishte martuar me gruan e tij tash e 34 vite, i kërkoi asaj që sërish të martoheshin.

Linda Joyce, 64 vjeçare, pati ditën më të lumtur të jetës të shtunën kur iu propozua martesë nga burri i saj 68 vjeçar, Michael Joyce, raporton dailymail, transmeton lajmi.net

Pasi Michael e mori përgjigjen pozitive, Linda kërkoi ndihmë për organizimin e dasmës dhe vetëm një javë më pas ndodhi dasma e tyre.

Javën që u martuan, Michael nuk e harroi fare martesën e dytë me gruan e tij, dhe kjo ishte e pabesueshme për Lindën.
Atë e ka kujtuar plot gjashtë ditë, dhe natyrisht ishte një bekim për ta. /Lajmi.net/

The ceremony was held at Hamilton Lake, 150kms south of Auckland, after Michael came to Linda late at night and popped the question Linda Joyce, 64, renewed vows with husband on Saturday in AucklandMs Joyce decided it was a good opportunity for the pair to renew their wedding vows, and began hastily planning a ceremony.Michael was diagnosed with Alzheimer's Disease in 2010, and later dysphasia after he started showing speech difficulty 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO