Oscar largohet nga Kina për një skuadër të madhe të madhe evropiane – Lajmi.net
Oscar largohet nga Kina për një skuadër të madhe të madhe evropiane
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliMerkatoSerie ASport 0:00, 13 October 2017
Oscar mund të rikthehet në Evropë.

Braziliani që akoma nuk ka kompletuar një vit në futbollin kinez te skuadra e Shanghai SIGP pas transferimit në dhjetorin e vitit të kaluar nga Chelsea, mund të rikthehet në Evropë, në futbollin elitar.

‘Calciomercato’ raporton se 26 vjeçari mund të largohet më shpejtë se sa është menduar nga Kina.

Raportohet se Oscar mund t’i bashkohet skuadrës italiane, Inter, në janarin e vitit 2018.

“Neroazzurët” kanë qenë të lidhur me ish mesfushorin e Sao Paulos edhe në të kaluarën, dhe duket se ky interesim vazhdon të ekzistojë edhe sot./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Inter, Oscar

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush