Opozita bllokon foltoren, Basha: Nuk ka seancë pa Ramën e Xhafajn – Lajmi.net
Opozita bllokon foltoren, Basha: Nuk ka seancë pa Ramën e Xhafajn
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 11:03, 7 June 2018
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi nga foltorja e Kuvendit të enjten se nuk mund të vazhdojë seanca plenare kur mungojnë Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj, pasi, sipas tij, “llogaridhënia e tyre për të ardhmen europiane është detyrim moral e politik”.

“Seanca nuk duhet të vazhdojë pa Ramën e Xhafajn. Llogaridhënia e tyre për të ardhmen europiane është detyrim moral e politik. Nëse nuk duan të vijnë më në këtë sallë, të largohen sot dhe të çlirojnë Shqipërinë nga aleanca me krimin që është pengesa numër 1 për integrimin europian të vendit”, u shpreh Basha.

Më pas, deputetët e opozitës bllokuan foltoren e Kuvendit, duke detyruar kreun e tij Gramoz Ruçi që të ndërpresë seancën.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO