Opinion – Lajmi.net

Aktuale

Pesëdhjetë e një arsyet pse ika…

Ika sepse nuk kisha siguri per vete e familjen!...

5 September, 2018 Lexo më shumë

Një president që nuk mund të anashkalohet

Fuqia dhe turri i sulmeve ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në prag të fillimit të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel më 7 shtator 2018, ma ndezi një llambë të fjetur në tru dhe më bëri një efekt ndriçues, kur u lidh me ceremoninë modeste të varrimit të Adem Demaçit...

3 September, 2018 Lexo më shumë

Kulminacioni i çorodisë politike

Njëqind argumente mund të justifikojnë konkludimin që duhet bërë një Delegacion të përbashkët për fazën finale të bisedimeve në Bruksel....

30 August, 2018 Lexo më shumë

Me hekur dhe ujë «kundër çdo marrëveshje»

Gjithë kundër marrëveshjes serbo-kosovare? Cilës? Cilave pika a paragrafë? Askush s’di të thotë gjë. S’ka marrëveshje ende as si letër. Ka vetëm plane presidentësh për ta arrirë një marrëveshje historike, e cila kundërshtohet nga jashtë e brenda. Analizë një debati që zhvillohet në erë....

28 August, 2018 Lexo më shumë

“Rasti Blakaj” – bombë me sahat kundër liberalizimit!?

Ramush Haradinaj, si qytetar dhe burrështeti, ka të drejtë të zemërohet përballë mohimit të së vërtetës nga ish prokurori Elez Blakaj, i cili nga jashtë vendit drejton fushatën mediatike kundër Kosovës, në prag të liberalizimit të vizave. Pra edhe ta cilësojë hajn, sepse ai bëri rreshtin e atyre që duan ta vjedhin të sotmen dhe të ardhmen e Republikës sonë…...

24 August, 2018 Lexo më shumë

Sundimi i historisë

Bërja e shtetit të Kosovës nuk ka qenë ‘kontratë mbi vepër’ në mes nesh dhe atij. Ky shtet është vullnet i yni. I shprehur me politikë, me luftë, me flijim....

23 August, 2018 Lexo më shumë

Qysh po guxon me thanë ‘jam veteran’?!

Edhepse nga natyra e filozofia e të jetuarit, jam njeri paqësor, gjatê luftës i kam bërë nja 6 muaj si kryengritês, si rebel i armatosur kundër një shteti qê donte tê na zhdukte....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Ndarja Kosovë- Serbi mund të shkaktojë konflikte të reja në Ballkan

Një shkëmbim territoresh midis Kosovës dhe Serbisë mund të shkaktojë një reagim zinxhir dhe destabilitet në të gjithë Ballkanin dhe Perëndimi duhet të hapë sytë për pasojat shkatërruese që mund të sjellë kjo....

17 August, 2018 Lexo më shumë

Lëkundja e themeleve të shtetit

Sundimi i ligjit është themeli mbi të cilin mund të ndërtohet një shtet i qëndrueshëm. Dhe anasjelltas....

16 August, 2018 Lexo më shumë

A janë bijtë e osmanlinjve pjellë e gjysheve të përdhunuara?

Nëse ka djem a nipa të osmanlinjve në Dardani e në Shqipëri, atëherë ata janë pjellë e gjysheve të përdhunuara, kopila, bastardë, janë turpi i kombit, që duhet të fshihen shtatë pash nën tokë....

15 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO