Opinion – Lajmi.net

Aktuale

I dashur Sokol

Sot dhimbja në zemrat tona është më rëndë se guri, zija më e zezë se nata, më e zezë se ajo kthesa që të zuri pritë dhe vitin e dytë të rinisë së burrit të çoi tinëzisht miku ynë i dashur në banesën e përjetësisë. ...

21 November, 2013 Lexo më shumë

Kush i prin shtetit?

Qytetari një herë në katër vjet udhëheq me shtetin: Për 12 orë, aq sa zgjasin votimet. Në katër vjetët tjerë, opozita, qytetari, mediat, OJQ-të, kushdoqoftë, kritikon e proteston, bën gjithçka, por nuk udhëheq me shtetin....

20 November, 2013 Lexo më shumë

Shembulli që dha Kosova

Kemi dhënë shembullin më të mirë se Kosova është vend demokratik dhe se procesi zgjedhor është mbajtur në frymën dhe kulturën politike të lartë....

19 November, 2013 Lexo më shumë

Të vërtetat përgjysmë të armëve kimike

Për nga natyra, shoqëria civile, veç përmasës protestative, ka dhe përmasën e raportimit dhe të ekspertizës. Kjo ekspertizë i mungoi tërësisht protestës. ...

19 November, 2013 Lexo më shumë

Kush ia fut kot, Rama apo Ambasadori Amerikan?

Ka shume arsye të besohet se është Kryeministri që ia futi kot dhe pra, ka të drejtë Ambasadori Amerikan kur tha që SHBA do të zhgënjehej nga përgjigja JO....

18 November, 2013 Lexo më shumë

Një teori e madhe e bashkuar ekonomike?

Çka, në të vërtetë, po i pengon ekonomistët dhe politik-bërësit për të zhvilluar, ose së paku për t’u munduar, që të arrijnë një teori të unifikuar të ekonomisë?...

17 November, 2013 Lexo më shumë

Hyrje në demokraci

Nga e hëna në të premte zgjati protesta e parë kuptimplotë në historinë e Shqipërisë paskomuniste. ...

17 November, 2013 Lexo më shumë

Rama dëgjoi zërin e popullit

Kryeministri Edi Rama u paraqit çka ai në të vërtetë edhe është: intelektual i rendit të parë, demokrat i rendit të parë, politikan largpamës, përfaqësues i denjë politik, shtetëror e intelektual i Shqipërisë sot....

16 November, 2013 Lexo më shumë

Përse duhet të gëzojmë?

Kjo betejë vendosi disa standarde lirie dhe fuqie të shoqërisë civile shqiptare, të cilët nëse nuk ruhen në të ardhmen, do të provojnë se nuk kanë qenë të mbështetura në rrënjët e tyre, por në politikë....

16 November, 2013 Lexo më shumë

E vërteta e armëve kimike në Shqipëri

Me besnikërinë e plotë ndaj Shqipërisë dhe respektin më të madh ndaj miqve e partnerëve tanë të pazëvendësueshëm, ata e kanë marrë vendimin tim e mësojeni tani edhe ju: Shqipëria e ka të pamundur të përfshihet në këtë operacion....

15 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO