Omlet me kaçkavall, mëngjesi juaj perfekt (Video) – Lajmi.net
Omlet me kaçkavall, mëngjesi juaj perfekt (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:58, 20 October 2017
Përbërësit:

4 patate

4 lugë vaj

Vegetë, kripë, organo

3 vezë

4 lugë qumësht (i përziejmë)

250 gr kaçkavall

 Përgatitja: 

Patatet e grimcuara në tigan ju hedhim vaj, pastaj shtojmë vegetë, kripë dhe organo sipas shijes sonë. I përziejmë derisa të zbuten.

Ndërkohë vezëve gjatë përzierjes ju shtojmë kripë dhe qumësht, pastaj i hedhim në tigan ku janë patatet e zbutura. Menjëherë ua shtojmë edhe kaçkavallin të thërrmuar. /heyday/

Fjalët kyçe: omlet me kaçkavall

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush