Oferta e Real Madridit për transferimin e Neymarit – Lajmi.net
Oferta e Real Madridit për transferimin e Neymarit
Autori: Lajmi.net La LigaSport 7:28, 10 May 2018
Real Madrid ka bërë gati ofertën për transferimin e sulmuesit të Paris Saint-Germain, Neymar.

Neymar Junior ka nisur bisedimet me Realin e Madridit me shpresën se do të mund të bëhet pjesë e klubit “merengues” që këtë verë. Sikurse informon e përditshmja spanjolle “As”, një i dërguar i klubin kryeqytetas është takuar të paktën dy herë me brazilianin në shtëpinë e këtij të fundit në Rio De Janeiro.

“As” shpjegon më tej se Reali ka gjetur një ndërmjetës shumë të rëndësishëm për të avancuar bisedimet, pikërisht bashkombësin e Neymar, Ronaldo “Fenomenin”. Disa burime zbulojnë se për këtë transferim Reali do të paguajë shifrën rekord 260 milionë euro, përcjell “SS”.

Neymar, i cili vijon prej disa javësh fazën e riaftësimit pas operacionit në kavilje, ishte i pranishëm në stadiumin “Saint Denis” për finalen e Kupës së Francës, të cilën PSG e fitoi 2-0 ndaj modestëve të Les Herbiers.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO