Obiliq, familja Hiseni kërkon strehim – Lajmi.net
Obiliq, familja Hiseni kërkon strehim
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 20:52, 23 June 2018
Në Obiliq një familje e zhvendosur moti nga Medvegja është në hall për strehim, meqë sa herë bie shi atyre u pikon brenda në shtëpi.

Familjaret thotë se janë katër anëtar dhe këtu jetojnë në atë strehë që nëntë vite.

Kjo familje jeton me ndihmë sociale, kryefamiljari thotë se punon kapak në rrugë, por ai është e pamundur të fitojë sa të ndërtojë shtëpi.

Andaj, kërkon që të ndihmohet nga Komuna apo na shoqëria.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO