Nxënësve që iu gjetën armë të ftohta nuk janë të shkollave të Drenasit – Lajmi.net
Nxënësve që iu gjetën armë të ftohta nuk janë të shkollave të Drenasit
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 14:10, 19 May 2017
Komuna e Drenasit ka mohuar raportimet  në media se në një autobusin me  nxënës  ku janë gjetur armë të ftohta, thika, boksa hekuri dhe substance narkotike, nxënësit i përkisnin shkollave të Drenasit.

Në reagimin e komunës thuhet se nxënësit në autobus nuk kanë qenë të komunës së Drenasit,por që autobusi është ndalur nga Policia e Drenasit, në regjionin e Drenasit.

“Komuna e Drenasit, ndjen për obligim të njoftojë qytetarët, veçanërisht nxënësit e Komunës së Drenasit, përmes kësaj komunikate, sqarojmë, se lajmi nuk është i vërtetë dhe se nxënësit nuk janë të Komunës së Drenasit. Lajmi është i pavërtetë i publikuar në media (portale) me titullin “Nxënësit armatosen deri në “dhëmbë” për të shkuar në ekskursion, ndërhyn policia në Drenas”, fillimisht në gazetën “Express” të shpërndarë pastaj edhe në portalet tjera. Nxënësit nuk janë të Komunës së Drenasit, por ishin ndalur nga Policia e Drenasit, në regjionin e Drenasit, prandaj kur të publikoni lajme, ju kisha lutur të jeni korrekt dhe t’i verifikoni burimet dhe saktësinë e lajmit”, thuhet në komunikatën e komunës./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Drenas, Nxenesit

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion