Nxënësit e Drenasit armatosën deri në ‘dhëmbë’ për të shkuar në ekskursion, ndërhyn policia – Lajmi.net
Nxënësit e Drenasit armatosën deri në ‘dhëmbë’ për të shkuar në ekskursion, ndërhyn policia
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 10:02, 19 May 2017
Në autobusin me nxënës, Policia ka gjetur armë të ftohta.

Në fshati Arllat të Drenasit të enjten në mëngjes Njësiti policore pas një informate ka ndaluar autobusin, i cili ishte duke  transportuar  nxënës në një ekskursion. Gjatë kontrollit të pasagjerëve tek 3 të dyshuar, dy meshkuj K-Shqiptar dhe një  K-A shkali (nxënës) janë gjetur dhe konfiskuar: 3 thika, një boks metali si dhe një sasi e vogël e substancës narkotike.

“Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedure rregullt”, bënë të ditur Policia e Kosovës.

Rasti është duke u hetuar për ‘armë mbajtje pa leje’. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: armë të ftohta, Autobusi, thika

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals