Nutricistja tregon se si të ushqeheni për të humbur peshë – Lajmi.net
Nutricistja tregon se si të ushqeheni për të humbur peshë
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 2:26, 27 March 2017
Secili dëshiron që të duket bukur. Por nëse mendoni që ta ndërprisni ushqimin për të humbur disa kilogramë, atëherë e keni gabim.

Nutricistja, Michelle Adams ka shpjeguar mënyrën më të mirë që sipas saj mund të humbi kalori, transmeton Klan Kosova.

Ajo thotë se mënyra më e mirë është jo ndërprerja, por konsumimi më i vogël i ushqimeve me shumë kalori dhe marrja me aktivitet fizik. Por ajo shpjegon se edhe gjumi ndikon në shtim të peshës, prandaj duhet pasur kujdes se sa flini dhe në çfarë kohe.

Ajo propozon që gjatë ditës të hani ushqim më shpesh dhe ushqimi të jetë i pasur me proteina. Por jo ushqimi me proteina të konsumohet në mbrëmje por në mëngjes.

Fjalët kyçe: Pesha

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master