Nutellën mund ta bëni shumë lehtë në shtëpi, kjo është mënyra (Video) – Lajmi.net
Nutellën mund ta bëni shumë lehtë në shtëpi, kjo është mënyra (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 11:09, 26 April 2017
Jo çdokush pëlqen të gatuajë, mirëpo të gjithë e duam ushqimin.

Kush nuk do të hajë nutella në mëngjes? Sigurisht se keni përdorur nutellan në copëza buke, e shpesh edhe e keni ngrënë të vetme, sa për të mbushur kënaqësinë tuaj në oreks, shkruan lajmi.net

Gjithçka që ju duhet janë:
Një filxhan lajthi
12 lugë çokollatë qumështi të coptuar.
2 lugë vaj të butë vegjetal, të tillë si kanola.
3 lugë sheqer konfeksion
1 lugë gjelle pluihur kakao
1/2 ekstrakt vanilje
3/4 lugë çaji kripë, sipas preferencës tuaj.

Në videon më poshtë do të mund të mësoni se si bëhen edhe ushqimet e tjera, që padyshim janë shumë të shijshme për ne. Shikojeni. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO