Nusja qëllohet me vezë, i prishin dasmën deputetes (Video) – Lajmi.net
Nusja qëllohet me vezë, i prishin dasmën deputetes (Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 12:45, 17 July 2017
Protestuesit në Brazil i prishën ditën e saj më të bukur deputetes 25-vjeçare Maria Victoria Barros.

Qindra vetë ishin mbledhur përpara kishës ku politikania e re lidhi kurorë në një ceremoni luksoze në të cilën ishte edhe një pjesë e mirë e elitës politike të vendit. Por me të dalë prej andej, njerëzit e qëlluan me vezë.

Barros i akuzoi protestuesit e krahut të majtë se akuzuan verbalisht dhe fizikisht me të ftuarit për shkak të mbështetjes që familja e saj i jep Presidentit Michel Temer, shkruan Top Channel.

Përveçse pjesëtare e asamblesë shtetërore në Parana, ajo është edhe e bija e ministrit brazilian të Shëndetësisë, Ricardo Barro. Tubuesit mbanin në duart parulla me shkrime kundër qeverisë dhe e akuzonin 25-vjeçaren si komplotuese.

Pamjet e postuara në “Facebook” tregojnë sesi truprojat hapin çadrat për ta mbrojtur ligjvënësen dhe bashkëshortin e saj nga breshëria e vezëve.

Vete Barros është e bindur se protesta lidhej me vendimin e së ëmës për të kandiduar për guvernatore në Parana. “Më vjen keq për incidentin dhe sulmin ndaj të ftuarve të mi”, u shpreh ajo, “por ky është çmimi i demokracisë”.

Ngjarja është një tjetër ilustrim i përçarjes së thellë nëpër të cilën po kalon politika vendase që prej shkarkimit vitin e kaluar të paraardhëses së Michel Temerit, ish-presidentes Dilma Rousseff. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Brazil, nusja, Protesta, Vezë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper