Nuk ka paraburgim për Koçanin, ofron 1 milion euro për garanci – Lajmi.net
Nuk ka paraburgim për Koçanin, ofron 1 milion euro për garanci
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 14:13, 18 May 2017
Gjykatësja e procedurës paraprake, Daniela Dimovska vendosi se nuk ka paraburgim për afaristin Sead Koçan i cili prej dy muajsh ishte jashtë vendit. Koçanit i është marr pasaporta që donë të thotë se nuk do të mundet të largohet jashtë vendit për “udhëtime zyrtare” ndërkohë si garancion ka dhënë edhe një shumë prej 1 milion eurosh.

Që Sead Koçan të mos kalojë asnjë natë në burgun e Shutkës personalisht u kujdes kumbari i Trajko Veljanoski dhe shefi i Supremes, Jovo Vangellovski. Përmes rotacioneve në Këshill u sigurua mundësi që paraburgimi të tërhiqet.

PSP-ja njoftoi se për vendimin do të ankohet në Gjykatën Penale, ato dyshojnë se gjendja e tij jo të mirë shëndetësore. Megjithatë avokati i tij, Nikolla Dodevski, mbrëmë deklaroi se Koçan nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Fjalët kyçe: biznesmeni, Sead Kocani

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool