Nuk dini të notoni? Ja si mund të mësoheni (Video) – Lajmi.net
Nuk dini të notoni? Ja si mund të mësoheni (Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 21:03, 5 August 2017
Noti është më se i domosdosshëm në stinë të nxehta, por ka shumë njerëz që për shumë arsye nuk e dinë notin. Nuk ka nevojë të gjejmë kohë për të na ushtruar dikush, ose të ndjekim kurse noti, atë mund ta mësojmë edhe në shtëpi, tansmeton lajmi.net

Në Aqua Mobile, mund të shikoni videot e serisë ‘Learn to Swim’, e cila do t’ju mësojë se si t’i bini flluska në ujë, kështu që ju mund të merrni frymë lehtë gjatë notit. Ne ju mësojë se si të bëni flluska të hundës dhe flluska të gojës. Instruktori përkatës i notave përdor këngë dhe lojëra zbavitëse për të na mësuar aftësinë e frymëmarrjes në ujë.

Këto video gjithashtu ndihmojnë instruktorët e notave të marrin ide se si të mësojnë not dhe si t’i mësojnë fëmijët të notojnë!

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO