Nokia 9 po vjen, këto janë detajet e para – Lajmi.net
Nokia 9 po vjen, këto janë detajet e para
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:06, 7 November 2018
Tani që jemi në valën e lëshimit të smartfonëve të rinj, duhet të kthejmë vëmendjen tek të gjitha pajisjet që do të dalin në treg vitin që po vjen.

Së bashku me prodhuesit e zakonshëm (Samsung, Apple, Sony, etj), Nokia pritet gjerësisht që në fund të bëjë rikthim në tregun e smartfonëve, transmeton lajmi.net

Natyrisht, Nokia 9 ose (Nokia 9 PureView) është në të vërtetë duke u zhvilluar nga një kompani e vogël e quajtur HMD Global, por ajo që është e rëndësishme është licensa e patentës.

Nokia 9 vjen me një dimension prej 155 x 75 x 7.9 mm me trashësi 5.5 inç duke mos synuar të mundë smartfonët e tjerë në treg nëpërmjet madhësisë.

Procesori i Nokia 9 do të jetë Snapdragon 835 dhe do të jetë i pajisur me një LED të dyfishtë. /Lajmi.net/ 

 

 

 

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO