Nju Jork: Sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë – Lajmi.net
Nju Jork: Sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë
Autori: Lajmi.net Bota 16:59, 19 May 2017
Richard Rojas is escorted from the 7th precinct by New York City Police officers after being processed in connection with the speeding vehicle that struck pedestrians on a sidewalk in Times Square in New York City, U.S., May 18, 2017. REUTERS/Stephanie Keith
Personi i dyshuar se me veturën e tij i ka sulmuar njerëzit në qendër të Nju Jorkut, pritet që gjatë ditës së sotme të paraqitet në gjykatë.

Nga ky sulm i djeshëm është vrarë një femër 18 vjeçare dhe 23 persona të tjerë janë plagosur.

Sulmuesi Richard Rojas, veteran 26 vjeçar i ushtrisë amerikane nga Bronksi i Nju Jorkut, është akuzuar për vrasje, për disa përpjekje për vrasje dhe për rrezikim për vrasje me automjet.

I dyshuari, që ka histori të arrestimit për shkak të grahjes së makinës në gjendje të dehur dhe për kërcënim me thikë, i ka thënë policisë se kishte “dëgjuar zëra”.

Raportohet se Rojas ishte liruar nga ushtria në vitin 2014, për shkak të problemeve disiplinore.

Fjalët kyçe: Nju Jork, sulmuesi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3