Njihuni me veturën super luksoze Mercedes (Foto) – Lajmi.net
Njihuni me veturën super luksoze Mercedes (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 19:46, 19 August 2017
Kompania gjigande e makinave Mercedes ka prezantuar konceptin e veturës elektrike super luksoze.

6 metra e gjatë, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” e ka pjesën e pasme të frymëzuar nga jahtet dhe quhet bishti i barkës.

Me 750 kuaj fuqi, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” do të shkojë nga 0 në 100 km/h për më pak se 4 sekonda dhe do të ketë një shpejtësi maksimale 250 km/h.

Bateria e sheshtë do e mbajë “gjallë” në rrugë makinën e madhe dhe të shpejtë për 322 kilometra, sipas Mercedesit.

Fjalët kyçe: Mercedes, veture superluksoze

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy