Njihuni me gjendjet mjekësore më të çuditshme në histori (Video) – Lajmi.net
Njihuni me gjendjet mjekësore më të çuditshme në histori (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 10:31, 16 May 2017
Këto sëmundje janë kaq të çuditshme, aq edhe të pabesueshme, mirëpo, jo të pashmangshme, shkruan lajmi.net

Pupula Dupleks- njerëzit që vuajnë nga kjo sëmundje kanë dy irise në njërin sy.

Aquagenic urticaria – e bën jetën e njerëzve që vuajnë nga kjo sëmundje, shumë të vështirë. Këta janë alergjik në ujë dhe shkaktohet shumë dhimbje madje edhe lotët.

Fenomeni i orientimit spartial- këta njerëz janë gjithçka në rregull, përveç që mendja e tyre sheh botën nga ana tjetër, për shembull në kompjuter

Hypertrichosis- është sëmundja ku njerëzit kanë rritje të flokëve gjithkund në trup, dhe ndryshe quhet edhe sindroma e ujqërve.

Këto janë vetëm disa prej gjendjeve mjekësore të cilat në dukje të parë janë të tmerrshme. Njihuni edhe me të tjerat në videon më poshtë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Sëmundje, të çuditshme

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool