Njihuni me fshatin ylber (Foto) – Lajmi.net
Njihuni me fshatin ylber (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFunLifestyle 15:07, 17 May 2017
Ky fshat i cili njihet me emrin Kampung Pelangi ose ndryshe fshati ylber ndodhet në Indonezi.

Nga një fshat i zymtë që ishte më parë, ai tani është kthyer në një vend shumë ngjyrësh dhe mjaft atraktiv.

Për restaurimin dhe rregullimin e këtij fshati, qeveria akordoi një fond prej 29 mijë dollarësh, duke e kthyer atë nga një lagje të varfër, në një zonë mjaft të pëlqyer.

Atje tashmë kanë filluar të shkojnë dhe turistët për të parë këtë fshat shumëngjyrësh. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Fashti, Indonezi, Ylberi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush