Njihuni me fotografin më të vjetër në Prishtinë (Foto) – Lajmi.net
Njihuni me fotografin më të vjetër në Prishtinë (Foto)
Autori: Lajmi.net Lajme 15:20, 23 March 2017
Me profesion ishte teknik i farmacisë dhe punonte në lokalin e një hebreu në Prishtinë, shkruan në faqen zyrtare të CHwB-së, në kuadër të rubrikës “Fotostorja”, përcjellë KultPlus.

Rexhep Rakovica njihet si fotografi më i vjetër në Prishtinë. Me profesion ishte teknik i farmacisë dhe punonte në lokalin e një hebreu në Prishtinë, shkruan në faqen zyrtare të CHwB-së, në kuadër të rubrikës “Fotostorja”, përcjellë KultPlus.

Pronari i lokalit ia dhuroi një fotoaparat të markës ‘Agfa’, me objektivin e të cilit zotëri Rakovica i ka fiksuar disa pamje të Prishtinës së atëhershme që nga viti 1928 e deri pas Luftës së Dytë Botërore.

Fjalët kyçe: Fotograf, prishtine

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy