Njihuni me Amsterdamin, qytetin e çiklizmit – Lajmi.net
Njihuni me Amsterdamin, qytetin e çiklizmit
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 15:33, 10 February 2018
Amsterdam është kryeqytet i Holandës, i njohur për trashëgiminë e tij artistike, sistemin e përpunuar të kanaleve dhe shtëpitë e ngushta, fasadën unike që pasojnë epokën e shekullit 17-të të këtij qyteti, transmeton humanheyday.com

Qarku i Muzeut strehon veprat e Van Gogh, Rembrand dhe Vermeer, si dhe artit modern.

Çiklizmi është çelësi i karakterit të këtij qyteti të mrekullueshëm.  /Lajmi.net/


Fjalët kyçe: Amsterdam, Çiklizmi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball