Njeriu bokson me kangurin, shikoni çfarë ndodhë (Video) – Lajmi.net
Njeriu bokson me kangurin, shikoni çfarë ndodhë (Video)
Autori: Lajmi.net KurioziteteSportTë tjera 9:51, 10 May 2017
Ka qenë një kohë gjatë historisë, ku njerëzit kanë boksuar me kangurët.

Që në fillim të shekullit XX, njerëzit kanë boksuar me kangurët.

Boksimi i parë mes kangurit dhe njeriut është dokumentuar në vitin 1891. Fotot bënë bujë në të dy hemisferat.

Kur luftojnë, kangurët shpesh përdorin këmbët e tyre të para për të kapur kundërshtarët e tyre, dhe këmbët e tyre të pasme për t’ju dhënë atyre një goditje të shpejtë, transmeton lajmi.net

Në vitin 1978, aktivistët për të drejtat e kafshëve e ngritën më shumë zërin e tyre, kështu që sot ky sport shihet shumë rrallë sot.

Ndërkaq, në videon më poshtë do të shihni luftën mes kangurit dhe njeriut. Cili prej tyre mendoni se do të fitojë? /Lajmi.net/ 

Fjalët kyçe: boksim, Kanguri, Njeriu

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan