Njerëzit me këtë tipar personaliteti janë shumë më aktiv në seks sesa të tjerët – Lajmi.net
Njerëzit me këtë tipar personaliteti janë shumë më aktiv në seks sesa të tjerët
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 19:16, 10 March 2018
Studime për seksin po vazhdojnë të bëhen dita-ditës dhe pothuajse çdo herë po mësojmë diçka të re mbi të.

Në fakt, një studim i kohëve të fundit ka gjetur se njerëzit altruistë kanë më shumë gjasa të kenë një jetë seksuale aktive dhe të ndryshme.

Psikologët në Universitetin e Guelph dhe në Universitetin Nipissing zhvilluan dy eksperimente, të cilat i shikonin pjesëmarrësit jetën seksuale dhe tiparet altruiste të personalitetit, transmeton lajmi.net.

Hulumtimi arriti në përfundimin se sa më i bukur personi, aq më shumë partnerë seksualë kishin shtrirë.

Jo vetëm që pjesëmarrësit e mëshirshëm kishin më shumë partnerë seksualë, ata gjithashtu kishin marrëdhënie më kuptimplote dhe shiheshin si më tërheqëse për seksin e kundërt.

Njerëzit bujar gjithashtu kanë më shumë gjasa të kenë një jetë të mirë seksuale, sipas studimit të thellë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO