Një vaksinë e re kundër kancerit të lëkurës – Lajmi.net
Një vaksinë e re kundër kancerit të lëkurës
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 21:17, 12 February 2018
Shkencëtarët britanikë kanë krijuar një vaksinë të kancerit që lufton me llojin më vdekjeprurës të kancerit të lëkurës.

Dy të tretat e pacientëve të imunizuar me vaksinë, të cilat synojnë qelizat melanoma, janë ‘të gjalla dhe të shëndosha’  edhe pesë vjet më vonë. Por në pjesën tjetër, kanceri u përkeqësua.

Ekspertët besojnë se aftësia për të treguar se kush do të punojë do të revolucionojë betejën kundër kancerit.

Kjo do t’u mundësojë mjekëve që të synojnë mjete të shtrenjta të reja për pacientët, duke kursyer paratë vitale të një spitali në Britani.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy