Një rrugë në Prishtinë merr emrin”Arbënor e Astrit Dehari” – Lajmi.net
Një rrugë në Prishtinë merr emrin”Arbënor e Astrit Dehari”
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 12:09, 12 October 2018
Në Kuvendin Komunal të Prishtinës u miratua propozimi për riemertimin e rrugës “Çlirimi”.

Tash e tutje kjo rrugë që gjendet afër spitalit në drejtim të Rrugës B do quhet “Arbënor e Astrit Dehari”.

Të dy vëllezërit kishin qenë aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Përderisa Arbënori u nda nga jeta në moshën 28 vjeçare katër vjet më parë, Astriti vdiq më 2016 në qendrën e paraburgimit në Prizren.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO