Një pjesë e Pejës do të mbetet pa rrymë për dy orë, ja dita dhe zonat – Lajmi.net
Një pjesë e Pejës do të mbetet pa rrymë për dy orë, ja dita dhe zonat
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 15:00, 14 July 2017
Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut – KOSTT ka lajmëruar se do këtë ndalje të rrymës në Pejë për shkak të  punimeve në kuadër të projektit “Përmirësimi i Rrjetit Transmetues faza IV dhe V, LOT 1 – Nënstacionet”, NS 110/35/10 kV Peja 1. 

KOSTT, njoftohen qytetarët që me qëllim të krijimit të kushteve të sigurisë në punë, për realizimin e punëve të planifikuara për rehabilitimin e Nënstacionit NS 110/35/10 kV Peja 1, në kuadër të projektit të KOSTT s“Përmirësimi i Rrjetit Transmetues, faza IV dhe V, LOT 1 – Nënstacionet”, me datë 16 Korrik 2017 (e diel) nga ora 06:00 deri në ora 07:00, si dhe me datë 23 Korrik 2017 ( e diel) nga ora 06:00 deri në 08:00 do të bëhet shkyçja e transformatorit energjetik TR2.

Gjatë kohës së lartcekur një pjesë e qytetarëve/institucioneve që furnizohen nga NS 110/35/10 kV Peja 1 (nga stabilimentet 35 kV), do të mbesin pa furnizim me energji elektrike. (parashihet të redukohen 9MËh/h)

KOSTT, thotë se punimet në fjalë, do të ndikojnë në rritjen e stabilitetit dhe sigurisë së furnizimit me energji elektrike nga aspekti i transmisionit.

KOSTT sh.a kërkon mirëkuptim nga qytetarët gjatë implementimit të projektit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO