Një orë ushtrime aerobike në ujë, ju jep fuqi dhe ju djeg kaloritë – Lajmi.net
Një orë ushtrime aerobike në ujë, ju jep fuqi dhe ju djeg kaloritë
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 11:19, 16 October 2017
A e keni ditur se ushtrimet aerobike janë perfekte për secilin tip të trupit dhe secilit nivel të fitnesit?

Ushtrimet aerobike në ujë janë më të lehta, pasi që e mbajnë të ulët temperaturën e trupit, shkruan lajmi.net

Jo vetëm që djeg kalori shpejt por edhe gjatë trajnimit ka efekte edhe në rritjen e fuqisë tuaj.

Rezistenca në ujë ndërton më shpejt muskujt. Provojeni ndonjëherë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Fuqi, Kalori, Ujë, ushtrime aerobike

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master