Një në 5 veturat e shitura në 2017-ën ishte i zi – Lajmi.net
Një në 5 veturat e shitura në 2017-ën ishte i zi
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:25, 17 January 2018
E zeza ishte ngjyra më e pëlqyer gjatë vitit të kaluar në Britaninë e Madhe, me 515,970 vetura të zeza të shitura në 2017-ën.

Kjo shifër përbën 20.3 për qind të të gjitha veturave të shitura, që do të thotë se e zeza më në fund ka dalë e para, mbi të bardhën që ka zënë vendin e parë që nga 2013-ta e deri te 2016, transmeton tch.

Statistikat e zbuluara nga institucionet automobilistike të Britanisë kanë zbuluar se tre ngjyrat më të pëlqyera në 2017-ën ishin e zeza, gri e bardh, me 59 për qind të veturave të shitura që ishin të ngjyrosura me këto ngjyra.

Këto janë ngjyrat më të pëlqyera për vetura gjatë 2017-ës:

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO